W Carskich Koszarach po raz VII charytatywnie dla „Krok za krokiem”

Sympatycy i przyjaciele Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu bawili się 3 lutego 2018 roku na VII Charytatywnych Ostatkach Karnawałowych w Carskich Koszarach. Z imprezy pozyskano 6 tys. zł na dofinansowanie transportu dla osób z niepełnosprawnością. Celem imprezy było dofinansowanie kosztów transportu dzieci, młodzieży i dorosłych osób z niepełnosprawnością do placówek stowarzyszenia. Gości charytatywnej imprezy powitali: Lucjan Wójtowicz – właściciel hotelu Carskie Koszary i Małgorzata Pogudz-Kusiak – skarbnik Stowarzyszenia.

-Większość z Państwa jest już stałymi bywalcami naszej cyklicznej imprezy charytatywnej. Bardzo się cieszę, że mamy komplet gości. Już za trzy miesiące oddamy do użytku dodatkową salę restauracyjną. Tym samym, na kolejnych Charytatywnych Ostatkach Karnawałowych będziemy mogli pomieścić drugie tyle gości, aby pozyskać pieniądze na szlachetny cel. Przekazuję część Państwa wpłat na rzecz Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” – powiedział Lucjan Wójtowicz.

-Chciałabym Państwu podziękować za udział i za wpłaty. Otrzymane pieniądze będą przeznaczone na najważniejszą działalność Stowarzyszenia – transport dzieci do ośrodka oraz do Środowiskowego Domu Samopomocy i Warsztatu Terapii Zajęciowej z najdalszych zakątków Zamojszczyzny. Na te potrzeby jest najtrudniej zdobyć pieniądze. Samochody musimy zmieniać często, aby były bezpieczne i wygodne dla naszych podopiecznych – podkreśliła Małgorzatę Pogudz-Kusiak. Pani skarbnik stowarzyszenia podziękowała również Lucjanowi Wójtowiczowi za życzliwość i wsparcie dla Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” oraz uczestnikom imprezy charytatywnej, dzięki którym można było zrealizować wiele potrzeb podopiecznych zamojskiego stowarzyszenia. W przerwach między blokami tanecznymi goście mogli nabyć rękodzieła wykonane przez wychowanków placówek stowarzyszenia. Dzięki temu stowarzyszenie uzbierało łącznie blisko 6 tysięcy złotych, które zostaną wykorzystane na wspomniany cel. Dzięki zaangażowaniu i przychylności Lucjana Wójtowicza, w VII Ostatkach uczestniczyło ok. 90 osób. O oprawę muzyczną, jak co roku, zadbał zespół Krzysztofa Stopy. O północy goście wzięli udział w loterii z niespodzianką. Z dziennikarskiego obowiązku należy odnotować, że goście bawili się znakomicie łącząc szlachetną postawę z przyjemnym spędzeniem karnawałowego wieczoru. Warto ich naśladować. Tyle jeszcze dobrego do zrobienia…

Portal Zamość onLine był patronem medialnym
VII Charytatywnych Ostatków Karnawałowych w „Carskich Koszarach”

autor / źródło: Teresa Madej zamosconline.pl